Sepetim

ATİLLA NARİN KİMDİR?

ATİLLA NARİN İstanbul’da doğdu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Turizm Otel İşletmeciliği bölümünde öğrenim gördü.
2005 yılında kahve sektöründe barista olarak başladı. Türk Kahvesi Kültürü ve Araştırma Derneği başkanı gastronomi öğreticisi Osman Serim’den barista ve kahve üzerine eğitimler alarak sektöre giriş yaptı.

Yaklaşık 15 yıldır çalışmalarını sürdüren Narin, Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde aktör Atilla Sarıkayalı’dan dil ve çeşitli sanatsal eğitimler alarak ileride vereceği seminer ve eğitimleri için temeller attı. Çalışmalarını ATİLLA NARİN TURKİSH COFFEE olarak devam eden Atilla Narin, halen nisan ağca kahve atölyesinde ve birçok yerde türk kahvesi tarihi ve dogru yapım teknıklerı adı altında workshop lar düzenlemekte, katıldığı sca 2018 Türkiye Cezve İbrik Şampiyonası’nda Türkiye 3’üncülüğü elde etti.

2019 Türkiye Cezve İbrik Şampiyonası’nda Türkiye 2’ciliği elde etti 2020 Türkiye cezve ibrik şampiyonasında 3.lük elde etti.Mesleki yeterlilik için ölçme değerlendirme konusunda Prof. Cem Güzeller tarafından eğitimini tamamladı.Türkiyenin ilk kahve müzesi olan safranbolu türk kahvesi müzesinin kordinatörlügünde bulunmaktadır. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki Sınav Sertifikasyon Merkezi’nde “Barista sınav alan uzmanı” olarak görev yapan Atilla Narin’in aynı zamanda sosyal medya üzerinden Baristalar Derneği ve Kahve Lekesi sayfalarında makaleleri yayınlanmaktadır.

Avrupada ilk kahvehanenin kurulduğu , Türk Kahvesi’nin ve kahvenın dünyaya açıldığı bu topraklarda;Türkiyede ilk olan savaşla geçen yıllarda ambargolar sonucunda kahvesiz kalan Anadolu’nun alternatif olarak bulduğu tüm yöresel içecekleri, 5 yıllık bir çalışma sonucunda ilk kitabı “Anadolu’nun Kayıp Kahveleri” adlı kitapında topladı..2019 yılında favori lezzetler en iyi içecek kitabı ödülünü kazandı.